„Jak nie czytam, jak czytam” – Smęgorzów w akcji

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami postanowili pokazać w lokalnym środowisku, że czytanie jest nadal modne.

0 czerwca 2016 roku Smęgorzów zamienił się w „Wielką krainę książek”. Przez cały dzień na każdym kroku – w szkole, w remizie strażackiej, w bibliotece a nawet na polnych dróżkach spotkać można było młodzież i dzieci z książką w dłoni, którzy w ten sposób chcieli zademonstrować miłość do książek, a tym samym wesprzeć Ogólnopolską Akcję Masowego Czytania – „Jak nie czytam, jak czytam”, zorganizowaną przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków, promocję czytania książek wśród uczniów, a także pokazanie, że czytanie nie wyszło z mody.

Zgodnie z założeniami punktem kulminacyjnym akcji było ustanawianie w dniu 10 czerwca 2016 r. o godz. 10 rekordu czytania w jednym momencie.

Punktualnie w wyznaczonym czasie wszyscy uczniowie naszej szkoły z książką w dłoni zebrali się na szkolnym holu aby zarażać innych czytaniem. Przez 10 minut każdy czytał to, na co miał ochotę. Wśród czytających nie zabrakło Księdza Proboszcza, Dyrekcji, nauczycieli, a także pracowników szkoły. Brawo! Przykład idzie z góry.

Akcja zakończyła się głośnym czytaniem przez uczniów klasy czwartej fragmentu książki Kornela Makuszyńskiego „Przygody i wybryki małej małpki Fiki Miki”.

Wspólnie pokazaliśmy, że czytanie to zjawisko powszechne, dostępne dla każdego.

Czytaniem można i należy się chwalić!

Dodaj komentarz