TOBIE MAMO, TOBIE TATO!

Mama i Tata – to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

Dlatego też co roku w naszej szkole nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca. Z tej właśnie okazji 13 czerwca 2016 roku odbyła się uroczysta akademia. Na początku dyrektor szkoły p. Bogusław Marek przywitał przybyłych ciepłymi słowami i złożył życzenia zgromadzonym rodzicom. Wszystkie mamy i wszyscy tatusiowie mogli podziwiać swoje pociechy w programie artystycznym przygotowanym przez nich pod kierunkiem nauczycieli p. Ireny Golonki p. Alicji Bańbor, p. Barbary Kuty i p. Anny Kaczówki,  którym pomagała p. Agnieszka Chmura.

Występ rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej powitaniem miłych gości, piosenkami i tańcem. Drugoklasiści przedstawili baśń pt. „Na jagody”. Następnie były wiersze, piosenki, życzenia dla kochanych rodziców wykonaniu uczniów klasy pierwszej i trzeciej. Na zakończenie uroczystości dzieci z klasy drugiej zatańczyły taniec belgijski zapraszając rodziców do wspólnej zabawy.

Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie rodzicom przygotowanych własnoręcznie przez dzieci życzeń i upominków. Podczas wręczania laurek, upominków, kwiatków całusom i uściskom nie było końca.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech. Ich troska i trud wkładany w wychowanie dzieci został w pełni wynagrodzony.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na kolejną odsłonę akcji WYMIANKA przygotowaną przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów.

Dodaj komentarz