Wycieczka klas I-III do Dąbrowy Tarnowskiej

We wtorek 14.06.2016 roku uczniowie z klas I-III wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Dąbrowy Tarnowskiej. Po kilkunastu minutach jazdy autobusem znaleźliśmy się pod Synagogą, gdzie powitała nas pani przewodnik. Zwiedzanie tej pięknej, zabytkowej świątyni żydowskiej zajęło nam około dwóch godzin i wzbudziło u wszystkich duże zainteresowanie.

Następnie gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Do oglądania przedstawienia teatralnego pod tytułem „Rzepka” zachęciła wszystkich dyrektor biblioteki – p. Jadwiga Kusior. Aktorami byli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, którzy bardzo ekspresyjnie i spontanicznie zagrali wyznaczone role. Na uwagę zasługuje także bardzo ważna w tej sztuce rola narratora, który pięknie i wyraziście czytał tekst. Trafnie dobrana była także oprawa muzyczna. Po zakończeniu przedstawienia dzieci z naszej szkoły nagrodziły wszystkich aktorów oklaskami. Mieliśmy też okazję zaśpiewać wspólnie jedną z piosenek, jaka wystąpiła w przedstawieniu. Aktorzy i widzowie bawili się świetnie.

Potem spędziliśmy czas w Dziale dla dorosłych i w Dziale dla dzieci, gdzie poprzez zabawę dydaktyczną poznaliśmy dokładniej etapy produkcji papieru. W bibliotece byliśmy bardzo miło przyjęci i zaproszeni do ponownej wizyty.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni. Zdaniem wszystkich uczniów i nauczycieli była to bardzo udana wycieczka.