Wycieczka kl. I do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

20 czerwca 2016 roku uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią p. Ireną Golonką i p. Agnieszką Chmurą odwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Pan przewodnik oprowadzał wszystkich po muzeum i w ciekawy sposób przybliżył historię budowy dróg i mostów. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom, a które można zobaczyć i dotknąć we wspaniałym parku. Następnie oglądały bajki, które przypomniały im o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu na ulicy. Dzieci otrzymały materiały promocyjne o muzeum i książeczkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Muzeum Drogownictwa powstało w 1982 roku, najpierw jako Izba Pamięci, która rozwijała się w miarę gromadzenia nowych i bardziej wartościowych eksponatów. W maju 1992 r. decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została wpisana do rejestru zabytków. Od stycznia 2005 roku funkcjonuje jako Wydział Historii Drogownictwa. Jest to jedyne takiego rodzaju muzeum w Polsce.

Na zakończenie wycieczki z wielkim apetytem dzieci zjadły pyszne kiełbaski z grilla, które przygotowały mamusie. Serdecznie im za to dziękujemy.

Bardzo polecamy wycieczkę do tego wspaniałego miejsca. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był wspaniały dzień!