Małopolski Konkurs Matematyczny – etap szkolny

01a„Daniel zaplanował wizytę w Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorze. Wcześniej jednak zakupił Encyklopedię Dinozaurów, aby dowiedzieć się o ich gatunkach, wyglądzie oraz kiedy i dlaczego wyginęły. Okazało się, że do ponumerowania wszystkich jej stron użyto 276 cyfr. Ile stron liczy ta encyklopedia?”

Jest 24 października 2016 r., czwarty poniedziałek miesiąca i my prawie jak Daniel. To 90 minut sam na sam z ciekawymi zadaniami. Wtedy to uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Przystąpiło do niego pięcioro uczniów klasy VI. Przygotowania odbywały się na kółku matematycznym klasy VI pod opieką p. Stanisława Jarmuły.

W zestawie znajdowało się 17 zadań, w tym: 8 zadań za 1 punkt, 6 zadań za 2 punkty, 2 zadania za 3 punkty i 1 zadanie za 4 punkty. Uczeń może uzyskać maksymalnie 30 punktów. Arkusz zawierał 12 zadań jednokrotnego wyboru (uczeń wybiera jedną poprawną spośród czterech odpowiedzi), 2 zadania prawda/fałsz i 3 zadania z luką (w zadaniach nr 15, 16, 17 uczeń wpisuje liczbową odpowiedź).

Uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 70% punktów przechodzą do etapu rejonowego.

Życzymy sukcesów! 🙂