«

»

Lis 10 2016

Święto Niepodległości w naszej szkole

img_8937Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Swoją obecnością zaszczycili nas Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej p. Wiesław Krajewski oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski. Honorowymi gośćmi były również dzieci z Publicznego Przedszkola w Smęgorzowie wraz z panią dyrektor Haliną Kowal i wychowawczynią p. Danutą Jakóbczak.

Wszyscy byliśmy bardzo dumni, że tym razem, podczas tak ważnej uroczystości, po raz pierwszy towarzyszył nam sztandar szkoły. W okolicznościowym przemówieniu Dyrektor szkoły p. Bogusław Marek przypomniał wszystkim, w jaki sposób możemy dzisiaj jako Polacy okazywać patriotyzm. Wręczył również nagrody dyrektora szkoły przyznawane z okazji Dnia Edukacji Narodowej p. Alicji Bańbor, p. Jadwidze Kozłowskiej i p. Irenie Golonce.

Program artystyczny przygotowała klasa IV pod kierunkiem p. Katarzyny Dziekan-Kozioł oraz p. Justyny Bociek. Uczniowie w skrócie przypomnieli tragiczne losy naszej ojczyzny i jej drogę do odzyskania upragnionej wolności. Interpretacje recytatorskie i muzyczne utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Te i każde kolejne obchody tego wydarzenia powinny być dla nas momentem refleksji nad tym, co jako naród osiągnęliśmy w trakcie naszych burzliwych losów i jakie wysiłki musimy podejmować na co dzień, aby tak ciężko wywalczonej przez naszych przodków wolności nie zaprzepaścić. „Nie wolno nam zapominać. Historia to nasze korzenie, tradycja… Bez tego, co było kiedyś, nie bylibyśmy dziś tacy, jacy jesteśmy.” Niech ta sentencja, usłyszana w trakcie uroczystości, będzie dla nas mottem i drogowskazem.

 

%d bloggers like this: