Wyjazd najmłodszych uczniów do teatru

Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności, zwłaszcza tych dzieci, które mieszkają w małej miejscowości jak nasza.

Aby przybliżyć dzieciom ten mało znany świat w ramach projektu „W stronę światła – profilaktyka przez teatr” dnia 8 grudnia 2016 roku odbyła się wycieczka do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Uczniowie klasy I i II obejrzeli spektakl „Przygody Koziołka Matołka” prezentowany w ramach Festiwalu MAŁA TALIA 2016 przez aktorów Teatru Lalek i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Było to pogodne, rozśpiewane i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek, przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedzał egzotyczne kraje, poznawał ich mieszkańców i przeżywał wiele emocjonujących przygód: groźnych, śmiesznych i zarazem pouczających. Fascynujące przygody małego Koziołka, który objechał cały świat w poszukiwaniu Pacanowa – tam gdzie „kozy kują”, sprawiły dzieciom ogromną radość. Spektakl przepełniony humorem scenicznym, barwnymi kostiumami, doskonałą aranżacją muzyczną i pomysłową scenografią, zrealizowany został w atrakcyjnej dla widza i lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej.

Na zakończenie wszystkie dzieci przepięknie pożegnały Koziołka piosenką, której nauczyły się w trakcie przedstawienia.

„A Koziołek wziął tobołek i wędruje biedaczysko
po szerokim szukać świecie, tego, co jest bardzo blisko.”

Wspaniałą grę aktorów widzowie nagrodzili gromkimi brawami.

Ostatnim akcentem wycieczki był posiłek w McDonald’s. Dzieci rozśpiewane i pełne wrażeń, wróciły do szkoły. Z niecierpliwością czekają na następną wycieczkę…

Wyjazd został sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Smęgorzowie.