Wizyta w przedszkolu

Uczniowie klas I – III z wielką radością przyjęli zaproszenie pani Haliny Kowal – dyrektora Publicznego Przedszkola w Smęgorzowie. Od kilku dni wszystkie dzieci oczekiwały tej wycieczki i przygotowywały się do niej. Uczniowie klasy I wykonali prace plastyczne o tematyce świątecznej. Z rysunków i wyklejanek powstały obrazki do powieszenia na ścianę, które na pamiątkę tego spotkania otrzymała grupa maluchów i grupa starszaków oraz pani intendentka Dorota Cabała. Prezentem dla Mikołaja była zagrana na instrumentach perkusyjnych i zaśpiewana przez uczniów klasy I piosenka pt. „Święta, święta”.

Najwięcej radości sprawiło wszystkim oglądanie przedstawienia o Mikołaju przygotowanego przez p. Halinę Kowal, p. Agnieszkę Wąż i p. Danutę Jakóbczak. W roli głównej wystąpił Święty Mikołaj, który przyszedł do dzieci z przedszkola. Pozostałymi aktorami były dzieci i rodzice w bardzo pięknych strojach współgrających z charakteryzacją. Występ rozgrywał się w specjalnie udekorowanej sali. Akcji przedstawienia towarzyszyły pięknie śpiewane przez dzieci piosenki stwarzające miły i ciepły nastrój.

Przedstawienie było bardzo ładne i ciekawe. Na zakończenie tego spektaklu Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty i ta scena chyba najbardziej utkwiła im w pamięci.