Spotkanie ze znaną pisarką

18 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie z pisarką, poetką i ilustratorką książek dla dzieci p. Małgorzatą Strzałkowską.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III naszej szkoły, uczniowie szkół podstawowych z Dąbrowy Tarnowskiej, Żelazówki oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie p. Jerzy Woźniakiewicz i radna Rady Miejskiej p. Barbara Gawle.

Autorka czytała swoje wiersze m.in. ”Wierszyki łamiące języki”, „Rady nie od parady” i zachęcała dzieci, aby już od najmłodszych lat dbały o poprawną polszczyznę i kulturalne słownictwo.

W ramach podziękowań nasza uczennica Angelika Garstka zaprezentowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. ”Moi mili”.

Na zakończenie przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie i autografy.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”129″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz