«

»

Wrz 10 2017

Kolejne „Święto Ziemniaka” za nami

10 września 2017 już po raz piąty odbyło się integracyjne spotkanie mieszkańców Smęgorzowa, czyli „Święto Ziemniaka”. Mieszkańcy przybyli, aby wspólnie w wesołej i rodzinnej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie.

 Na stadionie LKS pojawiło się również bardzo wielu znamienitych gości, między innymi pan poseł Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Zastępca Burmistrza Stanisław Ryczek, ksiądz proboszcz Bogdan Więcek, radni, wójtowie, sołtysi okolicznych wsi oraz dyrektorzy pobliskich szkół.

Głównym organizatorem piątego „Święta Ziemniaka” było Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów, które pozyskało środki finansowe od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Współorganizatorami byli Rada Sołecka Smęgorzowa, nasza szkoła, OSP Smęgorzów, Dąbrowski Dom Kultury oraz liczni niezrzeszeni mieszkańcy Smęgorzowa.

Organizatorzy zapewnili bardzo wiele atrakcji, wśród których można wyróżnić: prezentację sprzętu ratowniczego OSP Smęgorzów, ekspozycję zabytkowych traktorów rolniczych, dmuchany plac zabaw, stoiska kulinarne, m.in. naszej szkoły, z licznymi przysmakami regionalnymi. Nie zabrakło również pysznych pieczonych ziemniaków podawanych prosto z ogniska.

Dużym powodzeniem cieszyła się również słynna zupa p. Teresy Rygielskiej, pretendująca do miana potrawy regionalnej.

Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się w organizację festynu. Nauczycielki, pani Elżbieta Kaczocha oraz pani Irena Golonka przygotowały mnóstwo zabaw i konkursów, w których brały udział nie tylko dzieci, ale i zaproszeni goście. Pani sołtys Bernadetta Mrówka okazała się bezkonkurencyjna w „produkcji” frytek, a Zastępca Burmistrza, pan Stanisław Ryczek w ubijaniu piany z jednego jajka. Wszyscy spontanicznie i wesoło bawili się podczas tworzenia ziemniaczanych ludzików, tropienia ukrytych na terenie stadionu kartek oraz zawijania „mumii”.

Jedną z nagród w konkursie był przelot motolotnią ufundowany przez państwa Teresę i Andrzeja Fidów z firmy TRANSPORT.

Imprezę uświetniły również występy naszych uczniów. Klasa II pod kierunkiem p. Barbary Kuty zaprezentowała efektowny taniec, nasi podopieczni umilali czas śpiewając, tańcząc i recytując.

Wszyscy świetnie się bawili i już nie możemy się doczekać przyszłorocznego „Święta Ziemniaka”.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej:

http://www.dabrowatar.pl/v-swieto-ziemniaka-w-smegorzowie-juz-za-nami/#more-139533

 

 

%d bloggers like this: