Wypoczynek na lodowisku!

Uczniowie naszej szkoły, w środę 25 października 2017 roku, popołudniowy czas wolny spędzili na sportowo na krytym lodowisku w Dębicy. Z tej dodatkowej formy aktywności fizycznej, pod opieką organizatora i kierownika wycieczki p. Roberta Pacześniowskiego oraz p. Stanisława Jarmuły, skorzystało 23 uczniów.

Regularna aktywność fizyczna, dobrze zorganizowany czas wolny, to elementy „zdrowego stylu życia”, dobry sposób na grupową rozrywkę ze znajomymi. 

Podstawowe korzyści płynące z jazdy na łyżwach to zgrabna sylwetka, efektywne spalanie kalorii, dobra kondycja i zdrowy wygląd. Ponadto jazda na łyżwach uczy koordynacji ruchowej, gracji i doskonale dotlenia organizm. Podczas godzinnej zabawy na łyżwach możesz stracić od 300 do 800 kalorii.

Może ci się wydawać, że podczas jazdy na łyżwach pracują głównie nogi. To jednak tylko złudzenie. Na łyżwach pracuje całe ciało. Nieustannie próbując utrzymać równowagę i zapanować nad rękami i nogami, sprawiasz, że większość mięśni jest poddawana ciągłemu napinaniu. Intensywnie ćwiczą mięśnie obręczy biodrowej oraz górna część ciała – zwłaszcza ramiona i ręce.

Łyżwiarstwo, podobnie jak inne sporty, zwiększa poziom endorfin, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwsi, co przydatne jest zwłaszcza w okresie zimowym. Poza tym jazda na łyżwach wymaga od nas skupienia się na zachowaniu równowagi i odpowiednim wykonywaniu ruchów, co w prosty sposób odciąga nas od codziennych problemów i relaksuje umysł.

Na koniec wspólnie zobaczyliśmy trening hokeistów Dębicy.