Spektakl teatralny „SZALONE BAJECZKI Z DZIADUNIA TECZKI”

25 października uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń p. A. Bańbor, p. B. Kuty, p. I. Golonki, oraz p. A. Krawczyk i p. A. Chmury wybrali się do Dąbrowskiego Domu Kultury na sztukę teatralną pt. „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”, którą przedstawił Kielecki Teatr Lektur.

W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy: „Kłamczucha”, „Skarżypyta”, „Sum”, „Sroka”, „Żaba’, „Katar” oraz Juliana Tuwima: „Rzepka”, „W aeroplanie”, „Okulary”.

Reżyser użył szereg zabiegów aby skupić uwagę dzieci: światła, muzyka, dekoracje, rekwizyty. Aktorzy opowiadając fragmenty z wierszy w bajkowej scenerii sprawiali, że dzieci same głośno odpowiadały na zadawane im pytania. Zabawne dialogi prowadzone przez aktorów, kwitowane były przez najmłodszych salwami śmiechu.

Na koniec niektórzy nasi uczniowie wraz z innymi dziećmi, zostali zaproszeni na scenę, by pomóc aktorom w prezentacji utworu Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Zaproszenie na scenę dla młodych widzów było wielkim przeżyciem.

Na zabawie i śmiechu miło płynął czas i widzowie nie zdawali sobie sprawy, że oto właśnie do ich głów została wprowadzona dawka klasyki polskich wierszy, które dzięki grze wspaniałych aktorów ożyły. Po zakończeniu przedstawienia, aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.

Uczniowie w wyśmienitych nastrojach wrócili do szkoły. Wycieczka się udała!

Dojazd na spektakl i powrót sfinansowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Smęgorzowie.