Warsztaty „Święty czas”

14.12.2017 roku uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Zajęcia prowadził dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury pan Paweł Chojnowski.

W tym radosnym czasie oczekiwania na Boże Narodzenie mieliśmy okazję porównać sposób obchodzenia różnych świąt przez Żydów i Chrześcijan. Porównywaliśmy symbole, zwyczaje i sposoby celebracji. Dowiedzieliśmy się między innymi, co wspólnego mają ze sobą chanukija i choinka, menora i gromnica.

Po krótkim wykładzie uczniowie zostali podzieleni na grupy i musieli samodzielnie odnaleźć odpowiedzi na pytania otrzymane od prowadzącego. Mogli skorzystać z urządzeń multimedialnych oraz informacji zamieszczonych przy muzealnych eksponatach. Wszystkie grupy zaprezentowały później zdobytą wiedzę i naprawdę spisały się świetnie!

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat kultury i religii żydowskiej. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Wyjazd został sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Smęgorzowie.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”199″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]