XVI Dzień Pamięci o Holocauście

12 kwietnia w Dąbrowskim Domu Kultury zorganizowany został XVI Dzień Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek”. Ta wyjątkowa impreza organizowana jest po raz 16 przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku organizowanych w tym dniu konkursach i wszyscy osiągnęli naprawdę wysokie wyniki.

Oto nasi laureaci:

KONKURS RECYTATORSKI:

  • Klaudia Bork – I miejsce
  • Izabela Chmura – wyróżnienie

KONKURS WOKALNY:

  • Emilia Kowal – wyróżnienie

KONKURS LITERACKI:

  • Tomasz Kaczocha – II miejsce
  • Joanna Kozaczka – wyróżnienie
  • Karolina Przybyło – wyróżnienie

Mieliśmy niezwykłą okazję nie tylko wysłuchać i obejrzeć ciekawe występy taneczne, wokalne i recytatorskie, ale również porozmawiać z panią Zofią Radzikowską, która jest członkiem Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o swojej wojennej tułaczce oraz o tym, jak udało jej się przeżyć w trakcie niemieckiej okupacji.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”245″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz