Najlepsi w powiecie!!! Smęgorzowskie MDP ze złotymi medalami Powiatowego Turnieju w Piłce Nożnej!

26 maja 2018 r. na kompleksie sportowym Orlik 2012 w Oleśnie odbył się VII Powiatowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Piłce Nożnej. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Wójt Gminy Olesno oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Oleśnie.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn: w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych. Gminę Dąbrowa Tarnowska reprezentowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ze Smęgorzowa, które wystartowały w kategorii chłopców ze szkół podstawowych i dziewcząt z gimnazjum.

Turniej w Oleśnie okazał się niezwykle udany dla obu drużyn ze Smęgorzowa, które w swoich kategoriach wiekowych zajęły pierwsze miejsca, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Drużyna chłopców w pierwszym spotkaniu nie dała szans przeciwnikom z Bolesławia. W drugim starciu co prawda bezbramkowo zremisowali z MDP Olesno, ale dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu to zawodnikom ze Smęgorzowa przypadły złote medale. Podobnie było w przypadku drużyny dziewcząt – najpierw pewnie pokonała rywalki z Bolesławia, a następnie w decydującym meczu minimalnie okazała się lepsza od MDP z Olesna.

Skład MDP Smęgorzów:

Jakub Kozaczka, Tomasz Kaczocha, Paweł Kmieć, Tomasz Miotła, Eryk Mosio, Dominik Panek, Jakub Płaneta, Kamil Płaneta, Mateusz Ryczek i Damian Szczepanek.

Wiktoria Michalczyk, Iwona Bobro, Justyna Chmura, Gabriela Ciećko, Magdalena Kowal, Natalia Miotła, Anna Nawrocka, Angelika Rozkuszka i Karolina Wójcik.

Nagrody w postaci dyplomów i medali wręczali: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej – bryg. Krzysztof Kolarczyk, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej – dh Ryszard Pikul oraz Wójt Gminy Olesno – Witold Morawiec.

Dodaj komentarz