Wyjazd klasy III do Tuchowa

8 czerwca uczniowie klasy trzeciej udali się do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie aby podziękować za dar Jezusa, którego przyjęli po raz pierwszy w komunii św. 3 maja. Dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, proboszcz ks. Bogdan Więcek i wychowawczyni p. Irena Golonka.

Po przybyciu na miejsce wszystkich powitał proboszcz tutejszego sanktuarium o. Bogusław Augustowski. Następnie została odprawiona Mszy Święta w bazylice, której przewodniczył nasz ksiądz proboszcz. Na zakończenie liturgii wszystkie dzieci zostały zawierzone w specjalnym akcie Matce Bożej.

Potem był czas na zakup pamiątek i słodki poczęstunek. Dzieci poznały również historię cudownego obrazu Matki Bożej i zwiedziły Muzeum Misyjne, Muzeum Sanktuaryjne i Muzeum Etnograficzne. Muzeum Misyjne powstało przy tuchowskim sanktuarium w 1975 roku. Zawiera ono eksponaty dostarczone przez misjonarzy redemptorystów pracujących w Ameryce Południowej, głównie w Argentynie, Brazylii i Boliwii. Zbiory usytuowane są w sali kolumnowej, mieszczącej się przy sanktuarium, dzieląc jedno pomieszczenie z ruchomą szopką, która powstała w 1975 r., a jej twórcą jest o. Kazimierz Zymuła. Konstrukcja składa się z 360 elementów. Obok w sali znajduje się Muzeum Sanktuaryjne, w którym wśród eksponatów znajdują się dokumenty przybliżające przebieg rozbudowy kościoła, obrazy Matki Bożej Tuchowskiej oraz szaty liturgiczne z bogatymi haftami. Muzeum Etnograficzne zawiera eksponaty związane z życiem, pracą i religijnością ludzi mieszkających na wsiach w okolicach Tuchowa.

W drodze powrotnej udaliśmy się na posiłek do McDonald’s.

To, co dzieci zobaczyły i przeżyły na długo pozostanie w pamięci. To był bardzo udany wyjazd!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”273″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz