Długa noc w szkole

Noc z 8 na 9 czerwca uczniowie klas IV-VII wraz ze swoimi nauczycielami postanowili spędzić w szkole. O godzinie 19.30 dzieci stawiły się ze śpiworami, poduszkami, plecakami i suchym prowiantem przed budynkiem szkoły. Uczniowie po raz drugi mieli okazję zobaczyć, jak ich szkoła wygląda nocą oraz lepiej poznać koleżanki i kolegów w nieco innych warunkach.

Długa i pełna wrażeń noc rozpoczęła się od przeczytania niecodziennej wiadomości zamieszczonej w tajemniczy sposób na laptopie p. Justyny Bociek. Brzmiała ona następująco: „Rok temu gdy zbliżały się wakacje nocowaliście w szkole i ktoś zamknął Wam kolację. Dzisiaj po raz kolejny w szkole nocujecie, tylko czy na pewno kolację zjecie? Klucz od kuchni ukryto na szkolnym terenie, aby go odnaleźć zachowajcie skupienie. Podążajcie za tropem, pracujcie w zespołach i niedługo otworem stanie dla Was szkoła. Zbierzcie kilka ukrytych, tajemniczych przedmiotów wtedy klucz do kuchni wróci bez kłopotu. Aby sprawnie pokonać kolejne etapy dostaniecie wskazówkę gdzie odnaleźć mapę.”

Następnie 5 zespołów z opiekunami wyruszyło w trasę rozwiązując 17 niełatwych zagadek. W czasie tej gry terenowej uczniowie musieli wykazać się sprytem, umiejętnością czytania mapy i pomysłowością. W zawrotnym tempie dzieci szukały wskazówek i zmagały się z zadaniami. Gdy już udało się połączyć wszystkie elementy mapy i odszukać miejsce ukrycia klucza do kuchni wszyscy bardzo głodni i spragnieni usiedli do wspólnego posiłku. Nie mogło oczywiście zabraknąć pizzy, aby uzupełnić kalorie spalone podczas wyczerpującego biegu. Kolejnym punktem wieczoru było karaoke i dyskoteka. Klasa 4 rozpoczęła zabawę wykonując utwór „Przez twe oczy zielone”. Wspólnym śpiewom i tańcom nie było widać końca. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory. O godzinie dwudziestej czwartej odśpiewano huczne „Sto lat” naszym uroczym bliźniczkom z klasy czwartej, które obchodziły swoje 10 urodziny. Następnie pełne pozytywnych emocji i wspaniałych wrażeń dzieci udały się do spania. Niektórzy lekko zmęczeni smacznie zasnęli. Jak się okazało, uczniowie naszej szkoły wcale nie są śpiochami. Już o godzinie 4 rano byli pełni energii i gotowi do dalszej zabawy. Pod przewodnictwem p. Anny Kaczówki wyruszyli na poranną gimnastykę, potem grali w różne gry zespołowe na boiskach szkolnych. Około godziny 8 wszyscy rozjechali się do domów. Tę pełną wrażeń noc na pewno zapamiętają na długo.

Filmiki można oglądnąć na szkolnym kanale YouTube >>>

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”274″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”198″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Dodaj komentarz