«

»

Cze 15 2018

Pszczoły, miód, pyłek kwiatowy, propolis…

15 czerwca to nietypowy dzień w szkole – Dzień Pustej Klasy. Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczyli się poza salami lekcyjnymi.

Najmłodsi zaczęli ten DZIEŃ od spotkania z tatą uczennicy klasy I, p. Krzysztofem Matułą, który opowiedział wiele ciekawostek o życiu pszczelej rodziny.

Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawie zorganizowanym spotkaniu. Podczas przygotowanej przez naszego Gościa prezentacji, uczniowie mieli okazję poznania życia i zwyczajów tych niezwykle pracowitych owadów. Przy tej okazji zdobyli też dużo wiadomości o pracy pszczelarza, o rodzajach miodów i o sprzęcie, który potrzebny jest do hodowli pszczół. Mogli obserwować te owady w szklanym ulu, zobaczyć królową, delektować się plastrem miodu i przymierzyć strój pszczelarza. Nie brakowało zagadek – za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrodę – słoiczek miodu. Na końcu wszyscy dostali słodki prezencik.

Uczniowie kl. II przygotowali dla p. Krzysztofa podziękowanie w postaci filmu o pszczole. Na pewno wszyscy zapamiętają to spotkanie na długo.