„Śniadanie daje moc” 2018 za nami

Dnia 8 listopada 2018 r. w ramach „Europejskich Dni Zdrowego Jedzenia i Gotowania”, uczniowie klas I–III kolejny raz wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”.

Celem tego programu edukacyjnego było przekazanie najmłodszym cennych informacji, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia i wartościach odżywczych warzyw i owoców. Podczas tego śniadaniowego święta przygotowaliśmy i spożyliśmy wspólny, zdrowy posiłek. Przy tej okazji przypominaliśmy o ważnej roli śniadania dla prawidłowego rozwoju młodych organizmów.

Wspólne przygotowywanie i spożycie posiłku sprawiło najmłodszym wiele przyjemności. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla właściwego funkcjonowania naszego ciała.

W akcji wspierali nas rodzice uczniów, którzy zaopatrzyli młodych kucharzy w zdrowe produkty.

Z wielkim zaangażowaniem dzieci przygotowały piękne i pożywne kanapki, pasty jajeczne i rybne na bazie sera, sałatki, szaszłyki owocowe oraz kosztowały soków świeżo wyciskanych z owoców. Pięknie wyglądały one na stołach i bardzo szybko znikały z talerzy, bowiem były smaczne i zdrowe. Wspólna praca i rozmowy na temat zdrowego żywienia , zachęciły niektóre dzieci do posmakowania dań, warzyw i owoców, które do tej pory niechętnie były przez nich spożywane.

W tym wyjątkowym dniu mieliśmy okazję spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za wsparcie i nieocenioną pomoc. Takie wspólne spotkania pozytywnie wpływają na atmosferę i dobre samopoczucie całej społeczności szkolnej.

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

[ngg src=”galleries” ids=”304″ display=”basic_thumbnail”]