Gminny Konkurs Pisanek i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

W okresie poprzedzającym najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie, do którego zostaliśmy zaproszeni przez organizatora – Dąbrowski Dom Kultury oraz współorganizatora – Stowarzyszenie Twórców Kultury. Patronat honorowy nad tym konkursem objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – p. Krzysztof Kaczmarski. Najważniejszym celem konkursu była prezentacja możliwości twórczych dzieci oraz doskonalenie ich umiejętności plastycznych. Przy ocenie pisanek komisja zastosowała takie podstawowe kryteria jak estetyka wykonania i walory artystyczne.

Wśród wielu pomysłowych prac wykonanych przez uczniów z naszej szkoły I miejsce zdobył kosz z pisankami wykonanymi metodą tradycyjną przez uczniów kl. III.

II miejsce to stroik zdobiony kraszankami oraz wiosennymi kwiatami wykonany przez ucznia klasy III – Michała Ryczka.

III miejsce zdobył Jakub Rzeźnik z klasy III za wykonanie stroika z materiałów przyrodniczych oraz kraszanek.

Serdecznie dziękujemy za bardzo dobrą organizację tego konkursu oraz za przyznane dyplomy i nagrody.