III Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

W czwartek 25.04.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał III Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Małek z klasy V oraz Karolina Ryczek z klasy VI.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów przedmiotem, poszerzanie wiedzy oraz utrwalanie zdobywanych na lekcjach wiadomości i umiejętności. Konkurs składał się z trzech etapów. Do etapu szkolnego, który odbył się w dniu 26.11.2018 r., przystąpili uczniowie 39 szkół z 14 gmin powiatu bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego.

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 145 uczniów z 30 szkół z 13 gmin czterech powiatów. Ta część odbyła się dnia 05.02.2019 r. w sześciu szkołach: w Dąbrowie Tarnowskiej, Woli Dębińskiej, Radłowie, Ryglicach, Brzesku i Tarnowie.

W etapie finałowym udział wzięło 11 uczniów z klas czwartych, 15 z klas piątych i 13 z klas szóstych, łącznie 39 uczniów z 24 szkół z 10 gmin powiatu bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego.

W każdym etapie konkursu uczniowie pisali 60-minutowy test zadań zamkniętych i otwartych.

Gratulujemy osiągniętych wyników oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.