Kolejna odsłona iTeatru

24.05.2019 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli kolejny spektakl zaproponowany przez iTeatr TVP. Była to „Kasieńka” Teatru Miniatura w Gdańsku. Tym razem odbiorcami comiesięcznej transmisji na żywo byli uczniowie klasy V oraz VII. Spektakl jest historią dwunastoletniej Kasieńki, którą opowiada ona sama i jej nowego życia za granicą, które rozpoczyna wraz z mamą w Wielkiej Brytanii. Wyruszają z Gdańska do Coventry na Wyspach w poszukiwaniu ojca, który wyjechał tam do pracy i słuch po nim zaginął. Kasieńka trafia do nowego mieszkania, zaczyna chodzić do nowej szkoły. Z powodu słabszej znajomości języka czuje się traktowana gorzej niż rówieśnicy.

Sztuka poruszała tematykę bliską naszym wychowankom i została opowiedziana w bardzo szczery i autentyczny sposób. Kasieńka zmaga się z brakiem akceptacji wśród rówieśników, potrzebą miłości i uwagi ze strony rodziców. Przeżywa też chwile szczęścia- udaje jej się odnaleźć swoją pasję, jesteśmy także świadkami jej pierwszej miłości.

Przedstawienie powstało na podstawie powieści Sarah Crossan i zostało przeniesione w naprawdę niezwykły sposób, ponieważ całą scenę zajmował biały ekran. Aktorzy byli tylko sylwetkami teatru cieni, musieli zsynchronizować swoje ruchy i gesty tak, by stać się częścią animacji.

Wszystkie te elementy sprawiły, że staliśmy się uczestnikami naprawdę niezwykłego i fascynującego pokazu, zapatrzeni w ekran razem z Kasieńką przeżywaliśmy jej trudną walkę o szczęście.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl!