Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego w naszej szkole, podobnie jak w tysiącach innych szkół na całym świecie, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest on niezwykłą okazją do promocji naszego pięknego języka oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się nim w życiu codziennym.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole zorganizowano i przeprowadzono zajęcia, w trakcie których uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością frazeologizmów powiedzeń i przysłów. Najmłodsi uczniowie zmierzyli się z „łamańcami językowymi”. Były one dużym wyzwaniem, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu.

Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w szkolnym konkursie na „Ortograficzne drzwi”. Polegał on na ozdobieniu drzwi swojej klasy wybranymi wyrazami z wylosowaną wcześniej regułą ortograficzną. Jury zdecydowało, że wszystkie klasy swoje zadanie wykonały twórczo, kreatywnie i pomysłowo, dlatego I. miejsca i słodkie upominki otrzymał każdy uczeń.

Mimo, iż uczestniczyliśmy w obchodach tego święta po raz pierwszy, zostało ono ciepło i entuzjastycznie przyjęte przez uczestników. Liczymy na to, że stanie się wartościową tradycją, do której będziemy wracać w kolejnych latach.