W związku z zagrożeniem spowodowanym pojawieniem się koronawirusa w Polsce

W ramach działań profilaktycznych przekazuję Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

  • Wszyscy powinniśmy przestrzegać podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
  • W przypadku podejrzenia przeziębienia i choroby nie należy przychodzić do szkoły – dotyczy to uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. Jeżeli nie nastąpił kontakt z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.
  • W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły rodzicom dziecka do 8. roku życia, należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).
  • Należy na bieżąco sprawdzać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Dyrektor
Bogusław Marek