Praca szkoły od środy 25 marca

Szanowni Rodzice i Uczniowie.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, od środy 25.03.2020 r. rozpoczynamy pracę na odległość. Codziennie, zgodnie z planem lekcji, będą przesyłane do uczniów dziennikiem elektronicznym (lub innym kanałem) materiały z poszczególnych zajęć edukacyjnych. Materiały będą przesyłane przez nauczycieli rano do godz. 9. Mogą być również przesłane wieczorem poprzedniego dnia.

Materiały te mogą być w różnych postaciach – linki, filmy, ćwiczenia, mogą być też zwięzłym ujęciem najważniejszych treści związanych z danym tematem. Mogą znaleźć się w nich zadania do wykonania w domu, które uczniowie odeślą do nauczycieli, zgodnie ze wskazanym terminem. Sposób wykonania poleceń, termin przesłania wykonanych prac oraz sposób przesłania będą określone przez nauczyciela przedmiotu.

W dzienniku są dwie możliwości przesyłania materiałów – przez wiadomości lub moduł „zadania domowe”. obydwie nie są obsługiwane przez bezpłatną wersję aplikacji Librus. Proszę o logowanie się do dziennika na komputerach. Materiały będą przesyłane do uczniów, na konta uczniowskie, nie do rodziców! Bardzo proszę o sprawdzanie, czy dzieci odbierają przekazane materiały. W przypadku braku haseł dostępowych do e-dziennika proszę o kontakt e-mailowy (spsmegorzow@wp.pl) lub telefoniczny.

Aktywność uczniów będzie monitorowana przez nauczycieli. W przypadku braku aktywności ze strony ucznia (brak odczytania wiadomości, nie odesłanie zadania, brak kontaktu innym kanałem), nauczyciel będzie zgłaszał fakt dyrektorowi.

Oprócz materiałów przesłanych przez nauczycieli zachęcam również uczniów do dodatkowego korzystania ze stron proponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w tym zwłaszcza: epodręczniki.pl, www.gov.pl/zdalnelekcje, lektury.gov.pl. Uczniów klas ósmych kieruję dodatkowo do korzystania ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), na której codziennie zamieszczane są przykładowe testy egzaminacyjne (publikacja o godz. 9, rozwiązania o godz. 15).

W związku z tym, że uczniowie pracują przy komputerach, proszę o planowanie pracy z uwzględnieniem higieny pracy uczniów oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.

W zależności od rozwoju sytuacji, potrzeb i możliwości uczniów, nauczycieli i rodziców – powyższe zasady mogą być uzupełniane i modyfikowane celem uzyskania optymalnej zdalnej współpracy.

Na ten „dziwny” czas zostaje uruchomiony nr telefonu (737 488 184), pod którym można bezpośrednio do mnie zgłaszać problemy lub zadawać pytania dotyczące e-dziennika. Uwaga – nie odpowiadam na SMS. Telefon będzie aktywny codziennie w godz. 8 – 16.

Dyrektor
Bogusław Marek