Do mety przybywa się tylko po to, by dalej wyruszyć

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w całej Polsce było inne niż zazwyczaj. W naszej szkole również odbyło się ono zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia. Uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej w czwartek. W piątek zaś spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych wg wcześniej ustalonego porządku i otrzymali świadectwa promujące ich do klasy wyższej. Wyjątkiem byli uczniowie klasy ósmej, którzy wraz z nauczycielami, rodzicami oraz delegacją uczniów z klasy siódmej zgromadzili się na sali gimnastycznej.

W pierwszych słowach Pan Dyrektor Bogusław Marek przywitał wszystkich przybyłych, a w szczególności tegorocznych absolwentów. Wspominając, przytoczył kilka ważnych wydarzeń z życia szkoły, w których uczestniczyli. Pan Dyrektor bardzo emocjonalnie był związany z młodzieżą obecnie kończącą szkołę, ponieważ osiem lat temu Oni i On wstępowali w mury tej szkoły. Oni jako pierwszoklasiści, On jako Dyrektor Szkoły.

Następnie głos oddano ósmoklasistom, którzy podziękowali nauczycielom za wysiłek jaki włożyli w ich edukacje oraz przeprosili za wszelkiego rodzaju niedociągnięcia. Prosili również abyśmy ich wspominali pozytywnie i ciepło.

Kolejnymi osobami, które wystąpiły i zabrały głos byli przedstawiciele klasy siódmej. Nie tylko żegnali absolwentów ale również życzyli im powodzenia i sukcesów w nowej szkole. Wręczyli również Kolegom i Koleżankom drobne upominki.

W dalszej części spotkania Pan Dyrektor wręczył w pierwszej kolejności statuetki, w tym statuetkę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej oraz nagrodę książkowa – Najlepszemu Absolwentowi Szkoły Mateuszowi Ryczkowi, a później zostali nagrodzeni pozostali uczniowie. Wyjątkowym momentem było wręczenie absolwentom świadectw ukończenia szkoły.

Na koniec do absolwentów zwróciła się pani Małgorzata Pytka – wychowawczyni klasy ósmej, która w swoim imieniu oraz wszystkich nauczycieli przekazała prezenty – kubki dla Super Absolwentów i Super Absolwentek oraz przekazała życzenia:

„Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło”
z życzeniami optymizmu, wiary we własne siły oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. I nie bój się marzyć, bo od marzeń wszystko się zaczyna.
WYCHOWAWCA KLASY I WASI NAUCZYCIELE

Następnie zaprosiła absolwentów do ich sali lekcyjnej, gdzie obejrzeli filmowe życzenia przygotowane dla nich przez uczniów klas VI i VII wraz z wychowawczyniami oraz uczących ich nauczycieli. Był to bardzo wzruszający czas naszego spotkania. Nie zabrakło śmiechu i łez.

Kochani nie mówimy Wam DO WIDZENIA lecz DO ZOBACZENIA!

Życzenie dla ósmoklasistów:

https://drive.google.com/file/d/1jCDrytIibo9Gva15TGUL3Y83z_oKm0i8/view?usp=sharing