Wyjazd na spektakl teatralny „Pan Twardowski”

Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności i zainteresowań, zwłaszcza tych dzieci i młodzieży, które mieszkają w małej miejscowości jak nasza.

Aby przybliżyć uczniom naszej szkoły ten mało znany świat w ramach projektu „Otwarta Kurtyna 28 września uczniowie kl. IV-VIII z opiekunami p. I. Golonką, p. J. Bociek, p. A. Kaczkówką oraz p. K. Krzak udali się do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl „Pan Twardowski”.

Sztuka teatralna z dużą dozą humoru pokazuje barwne perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość i potyczki z Diabłem, Bazyliszkiem (gościnnie z innej bajki) oraz samą Panią Twardowską.

Pouczająca, zabawna opowieść pełna magii i prawd o życiu, została zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych.

Widzowie przeżyli całą paletę wrażeń zarówno podczas oglądania sztuki, jak i w czasie warsztatów teatralnych, kiedy to uczniowie mogli wejść na scenę i odegrać role pod okiem profesjonalnego aktora. Gromkimi brawami i szerokimi uśmiechami uczniowie żegnali się z krakowskim teatrem.

Wyjazd został sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Smęgorzowie.