Wyjazd do teatru w Tarnowie

30 września uczniowie kl. I-IV w ramach projektu „Otwarta Kurtynaudali się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”.

Bajka o dwójce rodzeństwa Jasiu i Małgosi skupia się na opowiedzeniu o relacjach międzyludzkich. Jak dzieci reagują, gdy w świat wkracza nowa osoba, jak funkcjonują ze sobą, jak razem poznają świat i próbują znaleźć w nim miejsce dla siebie. Piękna muzyka, wiele piosenek, wesołe dialogi, kolorowa scenografia i kostiumy, wartka akcja pozwolą na nowo spojrzeć na bardzo dobrze znaną nam baśń. Każdy, dorosły i dziecko, znajdzie w świecie „Jasia i Małgosi” coś dla siebie.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Celem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej oraz kształtowanie nawyku kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Ostatnim akcentem był posiłek w McDonald‘s. Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń. To był udany wyjazd! Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Irena Golonka, p. Alicja Bańbor, p. Anna Krawczyk i p. Anna Babiarz.

Wyjazd został sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Smęgorzowie.