Wyróżnienie w konkursie „EKOlogiczny komiks” i udział w warsztatach

Milo mi jest poinformować społeczność szkolną, że uczeń klasy VI Patryk Chmura zdobył wyróżnienie w konkursie „EKOlogiczny komiks” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Konkurs polegał na stworzeniu pracy w formie komiksu ilustrującej zachowania proekologiczne w codziennym życiu w domu i najbliższym otoczeniu. Zadanie to nie było wcale takie łatwe. Uczestnik musiał wykazać się zdolnościami plastycznymi oraz wiedzą na temat działań jakie podejmuje człowiek aby chronić naszą planetę Ziemię.

Wasi koledzy Patryk Chmura i Jakub Rzeźnik podjęli się tego zadania, poświęcili swój wolny czas za co im bardzo dziękujemy a Patrykowi wyróżnienia GRATULUJEMY!

Jedną z nagród w tymże konkursie było zaproszenie nagrodzonych osób wraz z ich klasami na plenerowe warsztaty przyrodnicze „Drzewa wokół nas” w zespole dworsko – parkowym w Brniu.

W dniu 06.10.2021 r. uczniowie klasy VI pod opieką p. Katarzyny Dziekan-Kozioł i p. Anny Kaczówki udali się więc do malowniczej miejscowości Breń na powyższe warsztaty. Naszym przewodnikiem był Pan Leśniczy, który oprowadzał nas po parku i opowiadał różne ciekawostki na temat drzew i krzewów znajdujących się w nim. Mogliśmy podziwiać tam wiele pięknych roślin, często rzadko występujących, a nawet chronionych. Szpalery utworzone przez drzewa liściaste: kasztanowce białe, jesiony wyniosłe i lipy szerokolistne zrobiły na nas ogromne wrażenie. Spośród rzadkich drzew liściastych widzieliśmy w Brniu miłorząb dwuklapowy. Ozdobą parku są szpalery utworzone z grabu zwyczajnego. Spacer i zabawy w labiryncie na świeżym powietrzu napełniły nas energia na resztę dnia. Na koniec spotkaliśmy się przy stuletnim dębie, który został posadzony na cześć przyjścia na świat Feliksa Konopki. Jednego z najbardziej znanych mieszkańców Brnia.

Następnie po ogłoszeniu wyników konkursu plastyczno – ekologicznego zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek.