Zapraszamy na imprezę plenerową „Drewno – nasz leśny skarb”

Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów i Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie serdecznie zapraszają na imprezę plenerową „Drewno – nasz leśny skarb” na nowym drewnianym placu zabaw, który powstał dzięki dofinansowaniu Lasów Państwowych.

Impreza odbędzie się 25 listopada 2022 r. o godzinie 14.00 na placu Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie. W bogatym programie przewidziano wystawy: sprzętów drewnianych (pokazującą, jak zmieniały się przedmioty codziennego użytku), plastyczną (ogrodowe rzeźby drewniane, wiejskie obrazy) i zabawek drewnianych.

Członkinie Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów przygotują wystawę o leczniczym działaniu drzew: syropy, soki, nalewki, a także dodatki do kąpieli. Będzie też możliwość degustacji leśnych pyszności przygotowanych przez panie ze stowarzyszenia.

Imprezę wzbogacą występy artystyczne, liczne konkursy i zabawy oraz pokaz mody leśnej przygotowany przez uczniów szkoły.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Lasów Państwowych w ramach działań objętych wnioskiem konkursowym „Drewno jest z lasu”.