XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 r. nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to wydarzenie, do którego nasi uczniowie począwszy od klasy II wytrwale się przygotowywali.

Już kilka tygodni wcześniej przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia pisząc krótkie kartkówki sprawdzające i zbierając punkty za bezbłędność i szybkość w liczeniu. Mierzyli się z programami komputerowymi sprawdzającymi nie tylko tabliczkowe umiejętności, ale również szybkość udzielanych odpowiedzi.

I właśnie 17 listopada nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy”. Powołano Komisje Egzaminacyjne składające się z uczniów klas IV-VII. Przeprowadziły one „egzaminy” z tabliczki mnożenia dla chętnych w klasach III-VIII. Na koniec tabliczkowych zmagań odbył się finał imprezy. Mistrzowie tabliczki mnożenia z każdej klasy, czyli uczniowie którzy zdobyli najwięcej punktów w trakcie kilkutygodniowych tabliczkowych zmagań, zmierzyli się ze sobą walcząc o tytuł „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

Byli to:

  • Zuzanna Turkiewicz – z klasy IV
  • Martyna Tabor – z klasy V
  • Kamila Kupiec- z klasy VI
  • Filip Ryczek – z klasy VII
  • Weronika Kowal – z klasy VIII

Finał imprezy odbył się z wykorzystaniem platformy Kahoot. Uczniowie na telefonach komórkowych przystąpili do rozwiązywania testu w wersji elektronicznej. Liczył się czas i oczywiście bezbłędność. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Weronika Kowal z klasy VIII.

Gratulujemy Szkolnej Mistrzyni Tabliczki Mnożenia, Mistrzom Klasowym oraz Wszystkim którzy włączyli się do wspólnej nauki i zabawy.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.