IX Gminny Turniej Gry w „Dwa Ognie” dla klas I-III

21 listopada w Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej odbył się IX GMINNY TURNIEJ GRY W „DWA OGNIE” DLA KLAS I–III O PUCHAR BURMISTRZA DĄBROWY TARNOWSKEJ pod hasłem „O KONDYCJĘ DBAMY – WIĘC W DWA OGNIE GRAMY”. 

Do turnieju zgłosiło się pięć szkół z terenu gminy: SP-2 Dąbrowa Tarnowska, SP-3 Dąbrowa Tarnowska, SP Gruszów Wielki, SP Smęgorzów i SP Nieczajna Górna. Poziom zawodów był wysoki, dostarczył wiele emocji, zawodnikom nie można było odmówić ambicji i woli walki o zwycięstwo. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, co oznaczało, że wszystkie zespoły stoczyły boje między sobą. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej: Martyna Bawiec, Zuzanna Cholewa, Zuzanna Kotlarz, Jakub Kupiec, Ksawery Pyzik, Klaudia Świąder. W turnieju zajęli III miejsce, a Jakub Kupiec został najlepszym zawodnikiem. Gratulujemy! Drużynę do zawodów przygotowała p. Irena Golonka.

Zawody sędziował p. Jarosław Piasecki.

Puchar, pamiątkowe medale, dyplomy, nagrodę specjalną i podziękowania wręczył Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski i dyrektor szkoły p. Dariusz Węglowski.

Turniej organizowany jest po to, by popularyzować nie tylko „dwa ognie”, ale w ogóle uprawianie gier sportowych u najmłodszych. Zawody były dla wielu uczniów pierwszą okazją do rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Mamy nadzieję, że ten wynik zachęci również pozostałych uczniów do udziału w następnych zawodach i konkursach.