Kolejny „wieczór filmowy”

8 października zorganizowaliśmy kolejny wieczór filmowy w naszej szkole. Wzięli w nim udział uczniowie klasy siódmej oraz ósmej. Już podczas wspólnego wyjazdu do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau postanowiliśmy, że obejrzymy film pt. „Życie jest piękne” w reżyserii Roberto Begniniego.

Film opowiada historię niezwykle ekscentrycznego i obdarzonego niezwykłym poczuciem humoru Guido. Wybuch wojny powoduje, że główny bohater, ze względu na swoje żydowskie pochodzenie, zostaje wraz z synkiem zesłany do obozu koncentracyjnego. Guido ukrywa dziecko w baraku. Chcąc mu oszczędzić traumatycznych przeżyć, rozpoczyna z nim szczególną grę. Wmawia synkowi, iż ich nowa rzeczywistość jest fikcyjna, a oni sami uczestniczą w zawodach, w których za tysiąc punktów można zdobyć nagrodę – czołg.

Po seansie filmowym nadszedł czas na dyskusje i refleksje na temat obejrzanego dzieła oraz jedzenie zamówionych pyszności. Dla odreagowania przeżytych podczas seansu emocji postanowiliśmy zorganizować jeszcze turniej gry w „Dwa ognie”.