Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2021 roku odbyła się podwójna uroczystość: ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Edukacji Narodowej.

W tym uroczystym dniu zaszczyciła nas swoją obecnością Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Dąbrowa Tarnowska i jednocześnie przewodnicząca Rady Powiatu p. Marta Chrabąszcz. Oczywiście, nie zabrakło również rodziców pierwszaków.

W części oficjalnej dyrektor szkoły p. Bogusław Marek powitał wszystkich przybyłych i  przypomniał historię dzisiejszego święta. Następnie wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi naszej szkoły. Otrzymali je p. Justyna Bociek, p. Katarzyna Dziekan-Kozioł, p. Irena Golonka, p. Anna Krawczyk oraz p. Teresa Rygielska.

Dyrektor CUW p. Marta Chrabąszcz podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za dotychczasową pracę wychowawczą i dydaktyczną oraz życzyła dalszych sukcesów w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia. Uhonorowała również Nagrodami Burmistrza p. Alicję Bańbor oraz dyrektora szkoły p. Bogusława Marka.

Następnie nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej, którzy zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. 15 pierwszoklasistów zobowiązało się do rzetelnej pracy nad poszerzaniem swej wiedzy i umiejętności, składając uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Aktu pasowania, poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem, dokonała p. Marta Chrabąszcz. Dyrektor szkoły wręczył wszystkim pierwszakom legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.

Po zakończeniu oficjalnej części akademii, rozpoczęła się część artystyczna z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pierwszym elementem był występ pierwszoklasistów. Następnie z nauczycielami spotkał się Sadu Babol o Babol – Mistrz zajmujący się zdrowiem i harmonią psychiczną nauczycieli. Po zakończeniu „seansu terapeutycznego”, klasa VIII złożyła nauczycielom życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.

Nauczyciele szkoły dziękują klasie VI za przepysznego torta!!!