Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2023

„Robert i Sonia grają w grę, w której wykonują na przemian po jednym ruchu. W każdym pojedynczym ruchu można wziąć 1, 2, 3, 4, lub 5 żetonów ze stosu. Kto weźmie ostatni żeton, przegrywa. W tym momencie jest ruch Roberta, a na stosie znajduje się 10 żetonów. Ile żetonów powinien Robert zostawić Soni, żeby mieć pewność wygranej?”

Jest 16.03.2023 r., trzeci czwartek  marca, piękny dzień i my prawie jak owi gracze. To 75 minut sam na sam z bajecznie ciekawymi  zadaniami. Każdy uczeń pisze zadania odpowiednie do swojej kategorii:

  • klasa 2 SP kategoria ŻACZEK
  • klasy 3 i 4 SP kategoria MALUCH
  • klasy 5 i 6 SP kategoria BENIAMIN
  • klasy 7 i 8 SP kategoria KADET 

W naszej szkole do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2023 przygotowywało się 30 uczniów. Dziewięcioro z klasy 2 w kategorii Żaczek, po pięcioro z kl. 3 i kl.4 w kategorii Maluch, jeden z kl. 5 i czworo z kl. 6 w kategorii Beniamin oraz czworo z kl. 7 i dwoje z kl.8 w kategorii Kadet. Odbył się on w formie stacjonarnej. Koszt uczestnictwa wynosił 14 zł.

Drugoklasistów przygotowała p. Irena Golonka, trzecioklasistów p. Alicja Bańbor, czwartoklasistów p. Bogusław Marek, piątoklasistów, szóstoklasistów, siódmoklasistów i ósmoklasistów p. Stanisław Jarmuła. Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Kadeci i Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, Maluchy 24, a Żaczki 21 zadań o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów. W oczekiwaniu na wyniki, na które musimy poczekać około 5 tygodni, będziemy przygotowywać się do następnej edycji tego Konkursu.

Może w nim uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.

Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2023 otrzymał w momencie rozpoczęcia konkursu układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego.

Życzymy sukcesów 🙂