Pierwszy dzień wiosny

21 marca to dzień rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, pory roku, kiedy przyroda budzi się do życia. Wiosna to słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru, dlatego jest tak niecierpliwie wyczekiwana przez wszystkich.

Tego dnia w naszej szkole dla uczniów klas młodszych odbył się konkurs plastyczny – Wiosna i pokaz mody wiosennej. Wyróżniono prace plastyczne uczniów: Cezary Dworak i Gabriela Kogut z kl.1, Zuzanna Cholewa, Giulia Polak i Maja Chmura-Gwiazda z kl.2 oraz Sandra Zbierzkowska z kl.3. Dzięki uprzejmości p. Elżbiety Ryczek dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy.

Dla uczniów klas starszych zorganizowano rozgrywki sportowe. Uczniowie kl. 4 i 5 rywalizowali w grupach w turnieju unihokeja, którego zwycięzcą została kl.5. Natomiast dziewczęta kl. 8 pokonały koleżanki z kl.7 w meczu koszykówki. Zaś chłopcy kl. 6, 7 i 8 rozegrali turniej piłki nożnej – zwyciężyła kl.6.

Nie zapomnieliśmy, że 21 marca na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Zespołu Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Nasi uczniowie i nauczyciele solidaryzując się z osobami z zespołem Downa przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach z różnych, niepasujących do siebie par.