NASZA SZKOLNA WIGILIA

„Gwiazdy tańczyły w noc,
gdy przyszedł Pan…”

W czwartek 22 grudnia wszyscy uczniowie w odświętnych strojach, nauczyciele oraz rodzice zebrali się, aby po raz ostatni w 2016 spotkać się i przeżyć wspólnie szkolną Wigilię. Sala została pięknie udekorowana, a wszystkim zaczął udzielać się nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Pan Dyrektor Bogusław Marek przywitał wszystkich i przypomniał o tym, co powinno być w tych dniach najważniejsze, a mianowicie: zgoda, życzliwość wobec innych ludzi, pomoc potrzebującym oraz pamięć o samotnych i chorych. Następnym punktem programu był występ uczniów klasy szóstej, w którym przypomnieli o zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Scenki przeplatane były kolędami w wykonaniu pierwszoklasistów i szóstoklasistów oraz solistów: Kacpra Gawędy z klasy I, Emilki Kowal z klasy IV, Tomka Kaczochy z klasy V oraz Klaudii Bork z klasy VI. Na koniec występu Pan Dyrektor podziękował tym, którzy przyczynili się do organizacji szkolnej Wigilii.

Następnie wszyscy udali się do swoich klas, aby razem z nauczycielami i przedstawicielami rodziców spożyć wieczerzę wigilijną, połamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia. W klasie VI liczba gości była większa, ponieważ swoją obecnością zaszczycili ich: Pan Dyrektor, ks. Bogdan Więcek, nauczyciele, którzy nie są wychowawcami oraz pracownicy administracji i obsługi. Wszyscy z apetytem zjadali pyszny barszczyk, ugotowany przez p. Teresę Rygielską oraz ciasta, upieczone przez niezawodnych rodziców. Każda sala lekcyjna była pięknie udekorowana, a stoły przypominały te w domach. W miłej atmosferze upłynął czas na życzeniach i kolędowaniu.

Nie zapomnieliśmy też o naszej szkolnej babci pani Stefanii Dulembowej. W tym roku w Boże Narodzenie znajdzie pod choinką niespodziankę. Jest to paczka z życzeniami i drobnymi świątecznymi upominkami od uczniów naszej szkoły.