«

»

Maj 18 2018

Nasz sukces w konkursie „Bądź Wielkim”

„Jan Paweł II w trosce o chorego” – to myśl przewodnia XI edycji Regionalnego Konkursu „Bądź Wielkim”, poświęconego wartościom głoszonym przez papieża Polaka.

Pod opieką nauczycieli: p. Justyny Bociek, p. Anny Krawczyk, p. Anny Kaczówki oraz p. Agnieszki Chmury w konkursowe szranki stanęło aż 17 uczniów naszej szkoły.

W pierwszym, indywidualnym, szkolnym etapie uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście. Laureaci stworzyli pięcioosobowe zespoły, które w ramach zmagań drugiego etapu wykonały plakaty zgodne z tematyką konkursu. Komisja konkursowa wyłoniła spośród wielu uczestników zwycięskie zespoły. Trzeci etap – finałowy, który odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury, zbiegł się w tym roku z rocznicą urodzin Ojca Świętego – 18.05.2018 r.

Podczas finałowych zmagań uczestnicy przedstawiali scenki związane z papieskim nauczaniem kierowanym do ludzi chorych, cierpiących „ku pokrzepieniu serc”. Zespół w składzie: Karolina Przybyło, Magdalena Kowal, Martyna Lichwała, Anna Kowal, Joanna Kozaczka reprezentujący naszą szkołę, zajął II miejsce.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zespołowi zwycięskiemu serdecznie gratulujemy!

Mamy nadzieję, że za rok uczniowie równie chętnie podejmą wysiłek, aby przez konkursowe potyczki oddać hołd wybitnemu synowi polskiej ziemi; pogłębiać wiadomości o życiu, działalności Świętego Jana Pawła II i czasach jemu współczesnych oraz uczyć się umiejętności współpracy i życzliwej rywalizacji.

Więcej informacji i zdjęć: