Mistrz Ortografii 2018

24 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w XVIII edycji konkursu „Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego”. Uczestnicy walczyli o ten prestiżowy tytuł w dwóch kategoriach: klasy IV-V oraz klasy VI-VII.

Organizatorem zmagań jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej. Zadaniem uczestników było napisanie trudnego dyktanda oraz testu ortograficznego.

Szkołę reprezentowały: Magdalena Kowal i Gabriela Garstka z klasy VII oraz Patrycja Taraska i Angelika Kowal z klasy IV. Nasze uczennice spisały się bardzo dobrze! Magdalena Kowal i Patrycja Taraska zdobyły wyróżnienia, a w kategorii klas VI–VII Magdalena i Gabriela wywalczyły dla naszej szkoły III miejsce. Warto podkreślić, że w zmaganiach brało udział aż 15 szkół z całego powiatu!

Serdecznie gratulujemy!